Νίκη και στο κύπελλο για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Οι αγώνες της φάσης των 32 του κυπέλλου Αγγλίας, βρήκε νικήτρια την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά και την Μπράιτον με ευρύ σκορ.

Μπάρκλεϊ και Γουέστ Χαμ κατάφεραν και αυτές να επικρατήσουν, ενώ ισοπαλες ήρθαν η Σέφιλντ Γουένστεϊ με την Λούτον και η Στριούσμπερι με την Στόουκ.

Μπορνμουθ – Μπράιτον 1-3

Επιβλητική νίκη της Μπράιτον με 3-1 επί της Μπόρνμουθ στην φάση των 32 του κυπέλλου Αγγλίας. Ο Νόκαερτ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 31’ και ο Μπισουμά στο 34’ έκανε το 0-2. Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπόρνμουθ κατάφερε να μειώσει με τον Πουγκ στο 55’, όμως η Μπράιτον κλείδωσε την νίκη με τον Αντόνε στο 64’.

Μπάρκλεϊ – Μπάρνσλεϊ 1-0

Στις καθυστερήσεις του αγώνα η Μπάρκλεϊ λυτρώθηκε και τελικά πήρε την νίκη κόντρα στην Μπάρνσλεϊ. Ο Γουντ από τα έντεκα μέτρα βρήκε στόχο και έκανε το τελικό 1-0.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Ρέντιγκ 2-0

Μια εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάτα ήταν αρκετή, ώστε να βρεθεί η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μπροστά στο σκορ από το 22ο λεπτό της αναμέτρησης. Δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο βρήκε και ο Λουκάκου δίνοντας στην ομάδα του Σόλσκιερ, τη νίκη.

Σέφιλντ Γουεν. – Λούτον 0-0

Ισόπαλη χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Σέφιλντ και Λούτον σε ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερες φάσεις, με αποτέλεσμα να μην υπάρξει νικητής.

Σριούσμπερι – Στόουκ Σίτι 1-1

Ισόπαλες με 1-1 ήρθαν οι Σριούσμπερι με τη Στόουκ. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Νόρμπουρν, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ η Στόουκ κατάφερε να μειώσει στο δεύτερο ημίχρονο με τον Κρουχ.

Γουέστ Μπρομ – Γουίγκαν 1-0

Η Γουέστ Μπρομ επικράτησε της Γουίγκαν με 1-0 εντός έδρας. Το μοναδικό τέρμα για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Σάκο στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Γουέστ Χαμ – Μπέρμιγχαμ 2-0

Η αναμέτρηση που ολοκλήρωσε τα μεσημέριανα παιχνίδια του κυπέλλου Αγγλίας βρήκε νικήτρια την Γουέστ Χαμ επί της Μπέρμιγχαμ με 2-0. Ο Αρναούτοβιτς μόλις στο δεύτερο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους ενώ πριν την λήξη στις καθυστερήσεις ο Κάρολ κλείδωσε την νίκη με 2-0.