Νίκη με ανατροπή για την Κάρντιφ

Την «αυλαία» της 14ης αγωνιστικής στην Premier League ανοιξε η αναμέτρηση της Κάρντιφ με την Γουλβς, με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη με σκορ 2-1.

Με την νίκη αυτή η Κάρντιφ έφτασε τους 11 βαθμούς ενώ η Γούλβς έμειναν στους 16 στην 11η θέση.

Στο 5’ λεπτό της αναμέτρησης ο Ραλς σπατάλησε για την Κάρντιφ μια ευκαιρία έξω από την περιοχή, καθώς έστειλε την μπάλα, λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι.

Στο 18’ ο Ντοχέρτι άνοιξε το σκορ για την Γούλβς, αφού ήταν στο σωστό σημείο την σωστή στιγμή στην περιοχή και έστειλε την μπάλα στην αριστερή πλευρά της εστίας, κάνοντας το 0-1.

Στο 32’ ο Τραορέ  για την Γούλβς απέφυγε τα μαρκαρίσματα μέσα στην περιοχή, έκανε σουτ προς την εστία, αλλά οι αμυντικοί έσωσαν το σίγουρο γκολ.

Η Κάρντιφ στο 38’ με τον Χάρι Αρτερ από την άκρη της περιοχής, σούταρε, αλλά η μπάλα βρήκε  το αριστερό δοκάρι.

Ένα λεπτό αργότερα ο Νεβες, από καλή θέση πήρε μια πάσα στο όριο της περιοχής, αλλά η προσπάθεια του πέρασε λίγα εκατοστά έξω από το αριστερό δοκάρι.

Στο 64’ οι γηπεδούχοι με τον Καμαρασα, έφτασε πρώτος στην μπάλα μέσα στην μεγάλη περιοχή και έκανε ένα σουτ προς την αριστερή πλευρά της εστίας.

Ενώ ένα λεπτό αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Γκούναρσον που έστειλε την μπάλα στην πάνω δεξιά γωνία, γράφοντας έτσι το 1-1.

Η χαρά δεν κράτησε πολύ και στο 77’ ο Χόιλετ έστειλε την μπάλα στην πάνω δεξιά γωνία, για το τελικό 2-1 για την Κάρντιφ.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι, παρα το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δεν κατάφεραν να κερδίσουν και χάρισαν το τρίποντο στην Κάρντιφ.

ΚΑΡΝΤΙΦ: Έθεριτζ, Εκουλέ Μεγκά, Μπαμπα, Μόρισον, Πάτερσον, Γκούναρσον, Αρτερ(75′ Χάρις), Ραλς, Μέρφι(66′ Ρέιντ), Καμαράσα, Χόιλετ

ΓΟΥΛΒΣ: Ρούι Πατρίτσιο, Μπολί, Ντόχερτι, Κοαντι, Ρούμπεν(82′ Καβαλέιρο), Μουτίνιο, Σαΐς, Νέβες, Έλντερ Κόστα(66′ Ζότα), Χιμένεθ, Τραορέ(73′ Τραορέ)