Νίκησε και επέστρεψε δεύτερη η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Αγχώθηκε, αλλά τελικά επικράτησε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ της Νιούκαστλ, βρέθηκε ξανά στη δεύτερη θέση στο -10 από τη Σίτι

Για ένα ημίχρονο και κάτι άντεξε να πιέσει η Νιούκαστλ τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Ολντ Τράφορντ με τους “κόκκινους διαβόλους” να επικρατούν με 3-1. Η ομάδα από το Μάντσεστερ έφτασε σε εύκολο τρίποντο και συνεχίζει να συγκατοικεί με τη Λέστερ στη δεύτερη θέση και το -10 από την πρωτοπόρο Σίτι.

Ο Ράσφορντ άνοιξε το σκορ στο 30ό λεπτό και ήταν το 40ό του τέρμα σε όλες τις διοργανώσεις την τρέχουσα σεζόν. Η Νιούκαστλ ισοφάρισε με τον Σεν-Μαξεμέν στο 36ο λεπτό,όμως δεν μπόρεσε να διατηρήσει το σκορ.

Ο Τζέιμς στο 57′ έδωσε από ασίστ του Μπρούνο Φερνάντες εκ νέου το προβάδισμα στη Μάντσεστερ και ο Πορτογάλος με εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό σκορ (3-1) στο 75ο λεπτό.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ (Όλε Γκούναρ Σόλσκερ): Ντε Χέα, Ουάν-Μπισάκα, Λίντελεφ, Μαγκουάιρ, Σο, Φρεντ, Μάτιτς, Τζέιμς, Φερνάντες, Ράσφορντ, Μαρσιάλ.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ (Στιβ Μπρους): Ντάρλοου, Κραφτ, Λασελ, Κλαρκ, Λιούις, Γουίλοκ, Χέιντεν, Σέλβι, Αλμιρόν, Ζοέλιντον, Σεν-Μαξεμέν.