Νικήτρια η Σέλτικ στο Σκωτσέζικο ντέρμπι

Η ομάδα του Νιλ Μέρφι πέρασε με άνεση από την έδρα της Ρέιντζερς , καθώς επικράτησε με 0-2 και συνεχίζει με το απόλυτο στο πρωτάθλημα.

Η Σέλτικ έδειξε να είναι σε εξαιρετική κατάσταση και έτσι κέρδισε το πρώτο ντέρμπι της σεζόν χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία, κάνοντας το 4 στα 4 στο πρωτάθλημα.

Το πρώτο τέρμα της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 32ο λεπτό , όταν ο  Τζόνστον τρύπησε με ωραία μπαλιά την άμυνα της Ρέιντζερς και ο Έντουαρντ με πολύ καλό τελείωμα έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Το τελικό 0-2 διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χάις. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Τζόουνς.