Ο “κακός δαίμονας” της ΑΕΛ, ξαναχτύπησε!

Στην αυλαία της 10ης αγωνιστικής η ΑΕΛ υποδέχθηκε τον ΠΑΣ Λαμία σε ένα ματς που και οι δύο ήθελαν τη νίκη. Η ομάδα της Φθιώτιδας κατάφερε να σπάσει το αήττητο της ΑΕΛ που κατείχε  από τις 15 Σεπτέμβρη, με σκορ 0-3.

Σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Τουράμ που άνοιξε το σκορ και ο Σκόνδρας με δύο τέρματα.

Πολύ αργός ήταν ο ρυθμός στο ματς στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο. Η ΑΕΛ προσπαθούσε να πάρει πρωτοβουλίες, αλλά και οι δύο ομάδες έκαναν λάθη.

Στο 33ο λεπτό του αγώνα η Λαμία είχε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τον Δημούτσο, όμως έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κρίστινσον.

Το γκολ ήρθε δύο λεπτά αργότερα, μετά από διπλή ευκαιρία με τον Ρόμανιτς, να δίνει την πάσα στον Τουράμ και ο δεύτερος να ανοίγει το σκορ κάνοντας το 0-1 για την ομάδα της Λαμίας.

Τεράστια ευκαιρία έχασε ο Στάνκοβιτς να ισοφαρίσει στο 56ο λεπτό.

Τρομερό ήταν το γκολ του Σκόνδρα στο 64ο λεπτό του αγώνα που με δυνατό σουτ νίκησε τον Κρίστινσον και έκανε το 0-2 για τους κυανόλευκους. Υποψήφιο για να βγει και το καλύτερο γκολ της αγωνιστικής!

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Ρόμανιτς συνεργάστηκε ξανά άψογα με τον Σκόνδρα, ο οποίος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και έκανε το 0-3.

Η ΑΕΛ έψαχνε το γκολ μέσα από συνεχόμενες στημένες φάσεις, χωρίς να μπορεί όμως να αλλάξει το τελικό αποτέλεσμα.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κάτσε, Νούνιτς, Μπεχαράνο,

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Μπράλιτς(46’ Ασούμπρε), Στάνκοβιτς, Κρίνστινσον, Μιλοσάβλιεβιτς(46’ Μπούστος), Μπέρτος, Ουάρντα, Μιχαήλ, Σετσέροβιτς(71’Νούνιτς), Κάτσε, Ντάουντα, Μόρας

ΠΑΣ Λαμία (Άκης Μάντζιος): Θεοδωρόπουλος, Δημούτσος, Σκόνδρας(90’ Τζανετόπουλος), Μπεχαράνο, Πλιάτσικας, Καραμάνος(81’ Τιρόνε), Βύντρα, Αντέτζο, Ρόμανιτς, Σκαρντοβέλι, Τουράμ