Κέρδισε τις εντυπώσεις ο Εργοτέλης στη νίκη επί του ΟΦΗ

Προβλημάτισε ο ΟΦΗ με την εμφάνισή του και την ήττα από τον Εργοτέλη, λίγο πριν τις επίσημες υποχρεώσεις του.

Ο Εργοτέλης νίκησε με 2-0 τον ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ, στο τελευταίο φιλικό πριν την πρώτη σέντρα της Super League 1.

Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Μανουσάκης, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό, ενώ διαμόρφωσε και το τελικό 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 41ο λεπτό.

Οι “κιτρινόμαυροι” παρουσίασαν πολύ καλή εικόνα στο φιλικό, σε αντίθεση με την ομάδα του Γιώργου Σίμου που δεν κατάφερε να κερδίσει κάτι από την αναμέτρηση και δέχτηκε δίκαια την ήττα. Όμως η εμφάνιση του προβλημάτισε ενόψει των υποχρεώσων του σε Ελλάδα και Ευρώπη.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Bάτερμαν (46′ Σωτηρίου), Κοροβέσης (60′ Boύρος), Γιαννούλης, Βαφέας, Μαρινάκης (60′ Ουές) , Στάϊκος (23′ Μίνγκος), Σακόρ, Ναμπί (Γρίβας 60′), Βαζ, Φιγκεϊρέδο, Σαρδινέρο (60′ Γκαργκαλατζίδης)

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Μαζουλουξής (68′ Σαρρής), Μπάτζιος, Σερβιλάκης (68′ Kατσούρι), Νέραλ, Πέιος, Τσέλιος (75′ Αλεξάκης), Μπουτσάκης (68′ Άπι), Κωστανάσιος (75′ Αζίζι), Μανουσάκης, Άκρααμ (60′ Πατρινός)