Ολυμπιακός: Για τη νίκη και την πρόκριση

Να πάρει την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας θέλει ο Ολυμπιακός, που υποδέχεται τον ΠΑΟΚ.

Τον ΠΑΟΚ στο “Γ. Καραϊσκάκης” υποδέχεται ο Ολυμπιακός (27/4, 20.00) για τον επαναληπτικό ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο πρώτος αγώνας είχε λήξει 0-0, πράγμα που σημαίνει ότι ο Ολυμπιακός θέλει μόνο νίκη, ενώ εάν δεν υπάρξει σκορ, ο αγώνας θα οδηγηθεί στην παράταση (στο Κύπελλο ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ).

Ο Πέδρο Μαρτίνς δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Κώστα Φορτούνη.

Στο αγωνιστικό, ο Βατσλίκ θα είναι στο τέρμα, Λαλά, Παπασταθόπουλος, Μανωλάς, Ρέαμπτσιουκ στην άμυνα, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Μαντί Καμαρά στο κέντρο, Μασούρας, Αγκιμπού Καμαρά, Γκάρι Ροντρίγκες μεσοεπιθετικά και Ελ Αραμπί στην επίθεση.