Ολυμπιακός: Για την πρόκριση στο Βέλγιο

Με στόχο το αποτέλεσμα που θα του δώσει την πρόκριση στα play off, ο Ολυμπιακός δοκιμάζεται στο Βέλγιο κόντρα στη Γκενκ.

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Γκενκ στο Βέλγιο (21.00, 17/8) για τον επαναληπτικό αγώνα του γ’ προκριματικού του Europa League.

Οι “ερυθρόλευκοι” έχουν το υπέρ τους 1-0 του Φαλήρου και θέλουν είτε νίκη είτε ισοπαλία για να προκριθούν στα play offs. Ενώ ενδεχόμενη ήττα με ένα γκολ διαφορά θα οδηγήσει τον ματς στην παράταση. Παράλληλα, ο Ολυμπιακός εφόσον προκριθεί, έχει ήδη εξασφαλισμένη παρουσία σε ομίλους, έστω του Conference League.

Ο Ντιέγκο Μαρτίνεθ, υπολογίζει περισσότερο τους πιο έτοιμους για κάθε θέση, ενώ δεν αποκλείεται να προχωρήσει σε κάποιες αλλαγές σε σχέση με τον αγώνα του “Γ. Καραϊσκάκης”.

Έτσι, ο Ισπανός αναμένεται να ξεκινήσει με τον Πασχαλάκη στο τέρμα, Ροντινέι, Ρέτσο, Φρέιρε, Κίνι στην άμυνα, Ιμπόρα, Μπουχαλάκη, Καμαρά στον άξονα, Φορτούνη με έναν εκ των Μασούρα ή Μπιελ μεσοεπιθετικά, και έναν εκ των Ελ Κααμπί ή Ελ Αραμπί στην κορυφή.