Ολυμπιακός: Για το δεύτερο βήμα κόντρα στη Φενέρμπαχτσε

Τη δεύτερη νίκη του κόντρα στη Φενέρμπαχτσε θέλει ο Ολυμπιακός για να φτάσει πιο κοντά στην πρόκριση στο φάιναλ φορ της Ευρωλίγκας.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τη Φενέρμπαχτσε στο ΣΕΦ (28/4, 21:30) για τον δεύτερο αγώνα των playoffs της Ευρωλίγκας με στόχο τη νίκη που θα τον φέρει ακόμη πιο κοντά στο φάιναλ φορ.

Οι “ερυθρόλευκοι” έχουν νικήσει το πρώτο ματς (79-68) και θέλουν να κάνουν το ίδιο και σήμερα, προκειμένου να διεκδικήσουν την πρόκριση στην Κωνσταντινούπολη (η πρόκριση κρίνεται στις 3 νίκες).

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας θα έχει όλους τους παίκτες διαθέσιμους.

Από την άλλη, ο προπονητής της Φενέρ, Δημήτρης Ιτούδης, δεν υπολογίζει στους Ντέβιν Μπούκερ και Νεμάνια Μπιέλιτσα. Ο Γκούντουριτς έχει ξεπεράσει τον τραυματισμό του, ενώ ο Σκότι Γουίλμπεκιν αναμένεται να πάρει λεπτά συμμετοχής.