Ολυμπιακός: Κερδίζει και μπαίνει στους ομίλους

Με στόχο τη νίκη και την είσοδο στους ομίλους του Europa League, ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Απόλλωνα Λεμεσού.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Απόλλωνα Λεμεσού στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης” (25/8, 22.00) στον επαναληπτικό του 1-1 της Κύπρου για τα play offs του Europa League.

Οι “ερυθρόλευκοι” θέλουν τη νίκη για να πάρουν την πρόκριση για τους ομίλους της διοργάνωσης, ενώ με οποιαδήποτε ισοπαλία, ο αγώνας θα οδηγηθεί στην παράταση. Ενώ σε περίπτωση επικράτησης των Κύπριων, οι Πειραιώτες θα συνεχίσουν στους ομίλους του Europa Conference League.

Ο Κάρλος Κορμπεράν δεν αναμένεται να προχωρήσει σε πολλές αλλαγές, ξεκινώντας με τον Βατσλίκ στο τέρμα, Άβιλα, Μπα, Σισέ, Ρέαμπτσιουκστην άμυνα, Μπουχαλάκη, Κούντε στον άξονα, Μασούρα, Ζινκερνάγκελ, Χουάνγκ μεσοεπιθετικά και Ελ Αραμπί στην κορυφή.