Ολυμπιακός: Για τη νίκη και την πρόκριση στη Βουλγαρία

Με στόχο να πάρει τη νίκη και την πρόκριση για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, ο Ολυμπιακός αγωνίζεται στη Βουλγαρία κόντρα στη Λουντογκόρετς.

Τη νίκη-πρόκριση θέλει ο Ολυμπιακός που αγωνίζεται κόντρα στη Λουντογκόρετς στη Βουλγαρία για τον επαναληπτικό του 1-1 για τον τρίτο προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι “ερυθρόλευκοι” για να πάρουν την πρόκριση στα πλέι οφ της διοργάνωσης και εφόσον έχει καταργηθεί ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, θέλουν τη νίκη με οποιοδήποτε σκορ, ενώ οποιαδήποτε ισοπαλία οδηγεί το ματς στην παράταση.

Ο Πέδρο Μαρτίνς έχει στη διάθεσή του όλους τους ποδοσφαιριστές πλην του Αβραάμ Παπαδόπουλου.

Έτσι, στο αγωνιστικό, αναμένεται να ξεκινήσουν ο Τζολάκης στο τέρμα, Ανδρούτσος, Σεμέδο, Παπασταθόπουλος, Ρέαμπτσιουκ στην άμυνα, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Εμβιλά στο κέντρο, Βαλμπουενά, Μασούρας μεσοεπιθετικά και ο Ελ Αραμπί στην επίθεση.

Αναλυτικά η αποστολή: Τζολάκης, Βατσλίκ, Καραργύρης, Λαλά, Ανδρούτσος, Σεμέδο, Παπασταθόπουλος, Μάρκοβιτς, Σισέ, Ουσεϊνού Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Αποστολόπουλος, Σουρλής, Μπουχαλάκης, Μαντί Καμαρά, Αγκιμπού Καμαρά, Εμβιλά, Κούντε, Μασούρας, Ραντζέλοβιτς, Βρουσάι, Ονιεκουρού, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί, Χασάν.