Ολυμπιακός: Με απουσίες για την πρόκριση

Το αποτέλεσμα που θα τον φέρει στον τρίτο προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ θέλει ο Ολυμπιακός στο Μπακού κόντρα στη Νέφτσι.

Τη Νέφτσι Μπακού στην πρωτεύουσα του Αζερμπαϊτζάν αντιμετωπίζει ο Ολυμπιακός στον επαναληπτικό αγώνα του δεύτερου προκριματικού του Τσάμπιονς Λιγκ, θέλοντας την πρόκριση στον τρίτο.

Οι “ερυθρόλευκοι” είχαν επικρατήσει 1-0 στον αγώνα του “Γεώργιος Καραϊσκάκης” και έτσι, με την κατάργηση του κανονισμού του εκτός έδρας γκολ, για να προκριθούν θέλουν είτε νίκη είτε ισοπαλία (με οποιοδήποτε σκορ). Καθώς οποιαδήποτε ήττα του με ένα γκολ διαφορά θα στείλει το ματς στην παράταση.

Ο Πέδρο Μαρτίνς δεν θα έχει στη διάθεσή του οκτώ παίκτες που θα απουσιάσουν για διαφορετικό λόγο ο καθένας: τους Κρίστινσον, Σωκράτης, Ντρέγκερ, Καμαρά (είχε δεχθεί την κόκκινη), Μπουχαλάκη, Ανδρούτσο, Αγκιμπού και Ρέαμπτσιουκ. Την ίδια στιγμή, ούτε ο Τικίνιο θα είναι διαθέσιμος παρόλο που είναι στη λίστα, μιας και είναι τραυματίας και κουβαλά τιμωρία. Ενώ αντίθετα, επιστρέφει και θα είναι διαθέσιμος ο Ελ Αραμπί.

Έτσι, ο Ολυμπιακός αναμένεται να παραταχθεί με τον Τζολάκη στα δοκάρια, Σεμέδο, Μάρκοβιτς, Σισέ στην άμυνα, Ραντζέλοβιτς, Λαλά στα άκρα, Σουρλής, Κούντε στο κέντρο, Βαλμπουενά, Μασούρας στα άκρα και τον Χασάν στην κορυφή.