Έκαναν το 2Χ2 Ουαλία, Ν. Φερόε και Ρωσία

Σπουδαία νίκη της Ρωσίας στην Ουγγαρία, με νίκη προχώρησε και η Ουαλία.

Το 2 στα 2 έκανε η Ουαλία, καθώς κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Βουλγαρία, με σκόρερ τον Γουίλιαμς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ για τον ίδιο όμιλο η Φινλανδία απέδρασε με «διπλό» από την Ιρλανδία με σκόρερ τον Γένσεν στο 63′.

Στο Γκρούπ 3 της Β’ κατηγορίας η Ρωσία διέλυσε στην Βουδαπέστη την Ουγγαρία με 3-2. και διατηρήθηκε στην πρώτη θέση. Τα τέρματα των Ρώσων πέτυχαν οι Μίραντσουκ, Οζντόεφ και Μάριο Φερνάντες στο 14′, 34′ και 46′ αντίστοιχα, ενώ για τους Μαγυάρους μείωσε ο Άνταμ Σάλαϊ στο 62ο λεπτό και ο Νίκολιτς στο 70′.

Στο Γκρούπ 3 της Γ’ κατηγορίας όμιλο, στον οποίο συμμετέχει και η Εθνική μας ομάδα, η Σλοβενία όντας φαβορί έκανε το καθήκον της νικώντας με 1-0 την Μολδαβία, χάρη σε τέρμα του Μπόχαρ στο 28′.

Στο Γκρούπ 1 στην Δ’ κατηγορίας, οι Νήσοι Φερόε βρέθηκαν στην πρώτη θέση με την δεύτερη νίκη της, αυτή την φορά κόντρα στην Ανδόρα (1-0), με το γκολ του Όλσεν στο 33ο λεπτό.