Ούτε τώρα νίκη…

Ένα πολύ καλό ξεκίνημα δεν είχε την ανάλογη συνέχεια για τον Ολυμπιακό, που έχασε με 70-51 από την Ρίγα στο ΣΕΦ για την 5η αγωνιστική της Ευρωλίγκας Γυναικών και παρέμεινε δίχως νίκη.

Οι «ερυθρόλευκες» μπήκαν εξαιρετικά στο ματς, προηγήθηκαν με 19-14 στο δεκάλεπτο, αλλά στη συνέχεια η ομάδα της Λετονίας με το πολλαπλάσιο μπάτζετ κατόρθωσε να πάρει τον έλεγχο. Έκλεισε το ημίχρονο στο +3 (31-34) και η διαφορά ξέφυγε πολύ στην τελευταία περίοδο φτάνοντας και στο +22 (48-70).

Τα δεκάλεπτα: 19-14, 31-34, 39-47, 51-70

Ολυμπιακός (Παντελάκης): Κοσμά 5, Μάζιτς 4 (4 ριμπ.), Νικολοπούλου 2 (4 ριμπ., 3 ασίστ), Σταμάτη 8, Σταμολάμπρου 9 (5 ριμπ.), Τόμας 5 (5 ριμπ.), Τζόνσον 13 (12 ριμπ.), Παυλοπούλου 5 (3 ριμπ.), Σωτηρίου (3 ριμπ.), Σταμάτη 8.