Παιχνίδια για πολλά νεύρα στην Σέριε Α’

Για άλλη μια φορά η δεύτερη αγωνιστική ημέρα της Σέριε Α’.

Ισόπαλο με 3-3 σε ένα θεαματικό ματς έληξε το παιχνίδι μεταξύ Σασουόλο και Φιορεντίνα . Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές συγκινήσεις αντιθέτως το δεύτερο με δύο γκολ της Σασουόλο στο 62′ και 67′ με Ντάνκαν και Μπάμπακαρ. Η Φιορεντίνα μείωσε με τον Σιμεόνε στο 70′. Ο Σένσι έκανε το 3-1 και έδειχνε να κλειδώνει το ματς στο 80′ λεπτό. Όμως η Φιορεντίνα είχε άλλη γνώμη και με τέρμα του Μπενάσι στο 89′ και του Μιραλλάς στο 90+6′ έφερε το ματς στα ίσια.
Με τέρμα του Καπούτο στο 10′ και Κουμινά στο 80′ νίκησε την Μπολόνια με 2-1 που είχε μειώσει προσωρινά με τον Πόλο στο 41′.
Η Πάρμα πήρε την ισοπαλία στην έδρα της κόντρα στην Κιέβο Βερόνα με γκολ του Μπρούνο Άλβες στο 53′ και ισοφάρισε το γκολ του Στεπίνσκι στο 46′.
Η Αταλάντα συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις της και νίκησε στο Ούντινε την Ουντινέζε με 1-3.
Τα γκολ πέτυχε ο Ζαπάτα με χατ τρικ (2′, 62′, 80′) για τους φιλοξενούμενους ενώ ο Λαζάνια στο 12′ για τους για γηπεδούχους.
Άλλο ένα παιχνίδι χωρίς νικητή διεξήχθει στην Γένοβα με την Τζένοα να μένει ισόπαλη με 1-1 κόντρα στην Σπαλ. Τα τέρματα πέτυχαν οι Πετάνια στο 15′ και Πιατέκ στο 38′.