Παναιτωλικός: Φιλική ισοπαλία με τον Βόλο

Δύο διαφορετικά πρόσωπα έδειξε ο Παναιτωλικός με τον Βόλο.

Ο Παναιτωλικός υποδέχτηκε στο Αγρίνιο τον Βόλο στο πλαίσιο των φιλικών προετοιμασίας, το ματς έληξε με το ισόπαλο 2-2. Τα «καναρίνια» έδειξαν δυο διαφορετικά πρόσωπα καθως στο πρώτο μέρος δεν πατούσαν καλά στον αγωνιστικό χώρο, ενώ στο δεύτερο μέρος μπήκαν αρκετά βελτιωμένα.

Οι «Βολιώτες» προηγήθηκαν μετά από κεφαλιά του Κορρέα  στο 4’ ενώ το 0-2 το σημείωσε ο Γκαρσία με τακουνάκι.

Ο Παναιτωλικός μείωσε στο 50’ με τον Μαϊντέβατς . Λίγα λεπτά αργότερα (54’)οι «Αγρινιώτες» ισοφάρισαν σε 2-2 με δυνατό σουτ του Πέρες . Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν εκ νέου να πάρουν προβάδισμα με δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Νταϊλάνι αλλά δεν τα κατάφεραν. το 2-2 έμεινε μέχρι το φινάλε.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Στεργιάκης (72’ Παπαζώης), Σιέλης (72’ Αναστασόπουλος), Παντελάκης (57’ Μάνος), Στάγιτς (72’ Γαλιάτσος), Μπακάκης (57’ Μαυρίας), Λιάβας (85’ Χότζα), Πέρες (80’ Ράδος), Μπουζούκης (34’ λ.τρ. Νικολάου), Μπελεβώνης (72’ Κακιώνης), Λομόνακο (72’ Κοντούρης), Μαϊντέβατς (57’ Ντίας).

Βόλος (Χοακίν Γκόμεζ): Σιαμπάνης (46’ Κόβακς), Καλογερόπουλος (67’ Τσοκάνης), Τριανταφύλλου (56’ Μίλετιτς), Κορρέα, Μύγας (46’ Τάχατος), Σμέουλερς (56’ Λυκουρίνος), Γκλάβτσιτς, Βιγιαφάνιες (46’ Δόσης), Κόμπα (67’ Κόζτα), Ασεχνούν, Γκαρσία (46’ Νταϊλάνι).