Παναιτωλικός: Φιλική ήττα από τον Ατρόμητο

Την ήττα γνώρισε ο Παναιτωλικός στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο.

Ο Παναιτωλικός ηττήθηκε με 2-0 σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο.

Ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά στον αγώνα και κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί στο 18’ με γκολ του Καρλίτος.

Ο Παναιτωλικός προσπάθησε να διατηρήσει την κατοχή της μπάλας, ωστόσο δεν κατάφερε να γίνει απειλητικός, με εξαίρεση μια φάση όπου ο Μαυρίας είχε μια ευκαιρία για γκολ.

Στην επανάληψη  ο Ατρόμητος συνέχισε την πίεση του και στο 49’ έκανε το 2-0, όταν ο Φαν Βέερτ σκόραρε μέσα από την περιοχή, έπειτα από μια όμορφη συνεργασία μεταξύ των Ουάρντα και Καρλίτος. Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε στη συνέχεια, λόγω των πολλών αλλαγών που έκαναν οι ομάδες, και το σκορ παρέμεινε σταθερό μέχρι το τέλος.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ατρόμητος (Πάμπλο Γκαρσία): Κοσέλεφ (62’ Χουτεσιώτης), Κίνι (62’ Αργυρίου), Μπρόρσον (45’ Τσακμάκης), Μανσούρ (62’ Σταματούλας), Αθανασίου (62’ Μουντές), Γκονθάλεθ (68’ Μίχορλ), Ουεντραόγκο (62’ Καραμάνης), Μπάκου (62’ Βρακάς), Καρλίτος (62’ Γιουμπιτάνα), Ουάρντα (62’ Τζοβάρας), Φαν Βέερτ (62’ Καλοσκάμης)

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες (70’ Στεργιάκης), Σιέλης (80’ Αναστασόπουλος), Παντελάκης (62’ Μάνος), Στάγιτς (76’ Γαλιάτσος), Μαυρίας, Μπακάκης (62’ Νικολάου), Πέρες (80’ Ράδος), Λιάβας (46’ Μπουζούκης), Μπελεβώνης (62’ Κοντούρης), Ντίας, Λομόνακο (80’ Κακιώνης).