Παναιτωλικός: Φιλική ήττα από τον Λεβαδειακό

Ο Λεβαδειακός επικράτησε 2-0 του Παναιτωλικού στο πρώτο φιλικό.

Ο Παναιτωλικός ηττήθηκε με 2-0 από τον Λεβαδειακό στο πρώτο μεταξύ τους φιλικό προετοιμασίας στο Καρπενήσι. Αμφότερες οι ομάδες δεν έχουν προλάβει να δέσουν και παρουσιάστηκαν με πειραματικές ενδεκάδες.

Οι Βοιωτοί μπήκαν αρκετά δυναμικά και κέρδισε πέναλτι στο 5’ ο Συμελίδης από τον Μάνο, ο Νικολιάς εκτέλεσε την έσχατη των ποινών ο Στεργιάκης έσωσε την ομάδα του. Στο 18’ο Λεβαδειακός άνοιξε το σκορ  με τον Πεντρόσο. Μετά το γκολ ο Παναιτωλικός δεν έμεινε πίσω βγήκε μπροστά με τον Λομόνακο. Στο 55’ και κόντρα στην ροη του ματς ο Λεβαδειακός διεύρυνε το δείκτη του σκορ με δράστη τον Κάσσο

Στο γήπεδο βρέθηκαν και περίπου 200 φίλοι του Παναιτωλικού που στήριξαν την ομάδα.

Παναιτωλικός (Α’ Ημίχρονο): Στεργιάκης, Μάνος, Μλάντεν, Στάγιτς, Μπακάκης, Τορεχόν, Πέρες (30’ Ράδος), Αγαπάκης, Μπελεβώνης (30’ Γαλιάτσος), Λομόνακο, Χότζα (30’ Μορφάκης).

Παναιτωλικός (Β’ Ημίχρονο): Τσάβες, Σιέλης, Παντελάκης, Αναστασόπουλος, Μαυρίας, Παντελίδης, Κοντούρης, Λιάβας, Νικολάου, Μαϊντέβατς, Μορφάκης (60’ Κακιώνης).

Λεβαδειακό Α’ : Στογιάνοβιτς, Βήχος, Τσάπρας, Λιάγκας, Πλέγας, Λαμαράνα, Νικολιάς, Γουίλερ, Κασέμι, Πεντρόσο, Συμελίδης.

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν οι: Γκροφ, Γκαραβέλης, Στάγκος, Γιαννιώτας, Ρομό, Χάμοντ, Τσάρας, Μεχία, Γκεζαλί, Κωστή, Κάσσος, Εραμούσπε, Μπάλτσι.