Παναιτωλικός Κ17 : Στην ισοπαλία κόλλησε ο ΠΑΣ με τον Παναιτωλικό

Μοιραστήκαν βαθμούς ο ΠΑΣ με τον Παναιτωλικό .

Η Κ17 του Παναιτωλικού έμεινε στην ισοπαλία 2-2 με την αντίστοιχη  ομάδα του ΠΑΣ στο Emileon.

Ο ΠΑΣ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με δυο γκολ  στο πρώτο μέρος, με γκολ στο 31′ και στο 43′. Όμως η ομάδα του Δημήτρη Θεοδοσίου αντέδρασε στην επανάληψη. Μείωσε αρχικά με τον Γαλαζούλα στο 67′ και έφερε το ματς στα ίσια στο 78′, με γκολ του Κεχαγιά.

Με επτά βαθμούς ο Παναιτωλικός ισοβάθμισε με τον ΠΑΣ, όντας τρίτος στη διαφορά τερμάτων.

Το πρωτάθλημα Κ17 σταματάει για 25 μέρες. Στη συνέχεια θα ξεκινήσει η Β’ φάση όπου εκτός από τις τέσσερις ομάδες (Παναιτωλικό, ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Γιάννινα, Άρη) θα συμμετέχουν και οι Βόλος, Λαμία, Λάρισα και θα γίνουν τρεις γύροι των έξι αγωνιστικών.

Παναιτωλικός: Ζαραϊδόνης, Γαλιάτσος, Βλαχοδήμος, Καπνιάρης, Μόκκας, Σαλαγιάννης, Κεχαγιάς, Γιωτόπουλος, Ελέζι (60’ Τσιριμώκος), Κακιώνης, Μπελλάλης (60’ Γαλαζούλας),