Παναιτωλικός: Νίκη με 1-0 στο φιλικό με τη Λαμία

Την νίκη πηρέ ο Παναιτωλικός από την Λαμία στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας.

Ο Παναιτωλικός νίκησε με 1-0 την Λαμία στο 2ο φιλικό προετοιμασίας στο Καρπενήσι. Ο Παναιτωλικός καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα ήταν ανώτερος στον αγωνιστικό χώρο και έψαχνε το γκολ. Η Λαμία προσπάθησε ισορροπήσει χωρίς να γίνει απειλητική. Σε αντίθεση με τα «καναρίνια» που απειλούσαν κυρίως με κάποιες στατικές φάσεις.

Στο 22’ το σουτ του Ντίας πέρασε άουτ. Ο Παναιτωλικός αν και προσπαθούσε να κάνει την ζημιά δεν τα κατάφερνε μέχρι το 50’ όταν από την κάθετη μπαλιά του Τορεχόν ο Κακιώνης με πλασέ πέτυχε το 1-0.

Στην συνέχεια ο Παναιτωλικός είχε κάποιες ευκαιρίες με Μαϊντέβατς και Πέρες χωρίς αποτέλεσμα.

Ο Παναιτωλικός θα ολοκληρώσει αύριο την προετοιμασία της στο Καρπενήσι και από το απόγευμα της Δευτέρας οι προπονήσεις θα συνεχιστούν στο Emileon.

Αγωνίστηκαν οι: Τσάβες, Σιέλης, Μλάντεν, Αναστασόπουλος, Μαυρίας, Μπακάκης, Κοντούρης, Λιάβας, Νικολάου, Λομόνακο, Ντίας (34’ Χότζα).

Στο β’ ημίχρονο οι: Στεργιάκης, Μάνος, Παντελάκης (74’ Γαλιάτσος), Στάγιτς, Αγαπάκης, Τορεχόν, Πέρες, Μπουζούκης (76’ Ράδος), Μπελεβώνης, Μαϊντέβατς, Κακιώνης (80’ Μορφάκης).