Παναιτωλικός : Τριπλή ήττα για τις ακαδημίες

Ήττα για τις Κ19 , Κ17 και Κ15.

Η Κ19 του Παναιτωλικού γνώρισε την ήττα με 0-2 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό στις εγκαταστάσεις του Emileon.

Οι Αγρινιώτες μπήκαν δυναμικά όμως οι ερυθρόλευκοι ισορρόπησαν παίρνοντας το προβάδισμα στο σκορ στο 21′, με κοντινό σουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ που δεν απομάκρυνε καλά η άμυνα του Παναιτωλικού.

Στο 25′ ο Παχής απώλεσε μεγάλη στιγμή για το 1-1. Το συρτό σουτ του μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο κίπερ των Πειραιωτών. Το ημίχρονο τελείωσε με σκορ 0-1.

Στην επανάληψη οι καλές στιγμές ήταν ελάχιστες. Στο 87′ ο Ολυμπιακός διπλασίασε τα τέρματά του με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Στο 90′ ο Παναιτωλικός έμεινε με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Αναστασόπουλος.

Παναιτωλικός: Ραγιάς, Ζαβέρδας, Λαζαρίδης, Καβάλαρης, Νικολάου, Ταράσης, Παχής, Κουνάβας, Μπρατσιώτης, Μπαρλαγιάννης, Αναστασόπουλος

Ηττήθηκαν από τον ΠΑΟΚ στην Θεσσαλονίκη οι ομάδες Κ17 και Κ15 του Παναιτωλικού στο πλαίσιο των πρωταθλημάτων υποδομών.

Η Κ17 γνώρισε ήττα με 1-0 από τον πρωτοπόρο του ομίλου της για την 5η αγωνιστική. Στην επόμενη, 6η, φιλοξενεί τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Αγρίνιο.

Αγωνίστηκαν οι: Ζαραϊδόνης (80’ λ.τ. Τάγκαλος), Γαλιάτσος, Μόκκας, Βλαχοδήμος, Καπνιάρης, Κεχαγιάς, Σαλαγιάννης (80’ Παυλίδης), Μπελλάλης (61’ Τσιριμώκος), Ελέζι, Γιωτόπουλος, Κακιώνης (46’ Γαλαζούλας).

Η Κ15, στη 2η αγωνιστική του ομίλου της γνώρισε βαριά ήττα από την αντίστοιχη ομάδα του ΠΑΟΚ με 6-0.

Αγωνίστηκαν οι: Τριανταφύλλου, Φωλιάς (70’ Αγραφιώτης), Γρατσάνης, Σαλάπας, Γκορόγιας, Θεοχάρης, Χασάνης (60’ Τσαπραΐλης), Τέλιος, Βασιλείου, Σταμάτης, Ασημακούλας.