Παναιτωλικός: Έχασε η Κ19, νίκησε η Κ17

Από μια ήττα και μια νικη η συγκομιδή των ακαδημιών του Παναιτωλικού.

Για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Σουπερ Λιγκ, η Κ19 ομάδα του Παναιτωλικού γνώρισε την ήττα με 1-0 από την αντίστοιχη ομάδα του Ατρόμητου.   Αντίθετα η Κ17 ισοπέδωσε την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΛ για τον Β’ όμιλο στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Την ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε Κ19 του Παναιτωλικού από τον Ατρόμητο για το πρωτάθλημα υποδομής. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν το μοναδικό γκολ στο 72’ με τον Τσακίρη.

Αγωνίστηκαν οι: Κοντογιάννης, Θεοδώρου, Σοροβός, Καρατσόλης, Σαράκης, Δημητρίου, Βασίλας, Λαζαρίδης, Λαμπρίδης, Δήμος, Τσάκνης. Έπαιξαν επίσης οι Τρομπούκης, Μούκα, Κρανιώτης, Ντάβανος, Τσιγαρίδης.

Η Κ17 επικράτησε στον εκτός έδρας αγώνα με την ΑΕΛ με σκορ 4-0. Πιάνοντας πολύ καλή απόδοση σημείωσε από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο και πανηγύρισε την 3η συνεχόμενη νίκη. Τα γκολ σημείωσαν ο Ταράσης στο 19’, ο Αυγέρης στο 41’, ο Ζουρνατζάκης στο 82’ και ο Κουνάβας στο 87’.

Αγωνίστηκαν οι: Παναγιωτόπουλος, Μπαρδούλης, Κουνάβας, Ζαβέρδας, Σοφιανόπουλος, Καλογερόπουλος, Τσουγκρής (56’ Μπαρμπαγιάννης), Ταράσης (88’ Αθανασίου), Αυγέρης, (88’ Τσουμάνης), Παπαδόπουλος (76’ Κόκα), Ζουρνατζάκης (88’ Τουρλίδας).