Μια ήττα δυο νίκες για τα τμήματα υποδομών του Παναιτωλικού

Στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών της Σούπερ Λιγκ, η ομάδα της Κ19 του Παναιτωλικού πήρε την νίκη με 2-1 απο την αντίστοιχη ομάδα του Λεβαδειακού.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, αλλά τα καναρίνια αρχικά ισοφάρισαν στο 54’ με σουτ του Θώδη, έφτασε στη νίκη με το πλασέ του Φραντζέσκου στο 71’.

Αγωνίστηκαν οι: Καλαντζής, Θώδης, Ντόβας, Μελιάδης, Φραντζέσκος (92’ Πατίλας), Σκόνδρας (68’ Τσιαντής), Καββαδίας, Φυτόπουλος, Ντουάρτε, Αλομπισάτ (88’ Πανταζής), Μπακαδήμας.

Την ιδια ώρα η Κ17 με γκολ που σημείωσε ο Σοροβός στο 86′  νίκησε 1-0 στο Emileon την Ξάνθη, μετά από έναν δύσκολο αγώνα.

Αγωνίστηκαν οι: Κοντογιάννης, Φραγκούλης (46′ Παπαχρήστος), Βασίλας, Κωνσταντόπουλος, Αναστασόπουλος, Θεοτοκάτος, Μπελεβώνης, Ντούλιας (59′ Παπανικόπουλος), Μουρατίδης (91′ Λάκκας), Δήμος, Τρομπούκης (68′ Σοροβός).

Η ομάδα της Κ15 γνώρισε την ήττα με 2-0 από την Ξάνθη, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του Β΄ομίλου.Οι Αγρινιώτες δέχτηκαν τα δύο γκολ στο πρώτο μέρος, σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος .

Αγωνίστηκαν οι: Παναγιωτόπουλος, Πάτρας (63’ Κόκα), Τσαμπάς (75’ Ράδος), Ζαβέρδας, Κουνάβας (70’ Κουντούρης), Νικολάου, Ταράσης, Ζέκα, Γκρέστας, Αυγέρης (55’ Μπαγιάτης), Παπαδόπουλος (70’ Μπαρμπαγιάννης).