ΠΑΟΚ: Νίκησε τον Άρη Λεμεσού και έκανε το 3Χ3

Την τρίτη νίκη του σε ισάριθμα φιλικά στην Κύπρο πέτυχε ο ΠΑΟΚ, νικώντας και τον Άρη Λεμεσού

Η ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-4 του Άρη Λεμεσού στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», ολοκληρώνοντας ιδανικά τη μίνι προετοιμασία στην Κύπρο.

Τα τέρματα του “Δικέφαλου του Βορρά” πέτυχαν οι Αουγκούστο (33′), Μπράντον Τόμας (58′), Στέφαν Σβαμπ (63′) και Κάλεντ Νάρεϊ (76′), ο Μάριους Στεπίνσκι (88′) το γκολ της τιμής για τους Κυπρίους.

Η αποστολή του ΠΑΟΚ επιστρέφει αύριο στη Θεσσαλονίκη.

Έπειτα από ένα μέτριο ξεκίνημα, οι «ασπρόμαυροι» ευτύχησαν να προηγηθούν με δυνατό σουτ του Αουγκούστου, λίγο μετά το ημίωρο. Ο Βραζιλιάνος μέσος, όμως, έγινε αναγκαστική αλλαγή πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο, με τον Σβαμπ να περνάει στη θέση του.

Έπειτα από ωραία συνεργασία των Νάρεϊ, Τόμας, ο Ισπανός επιθετικός με σουτ εντός περιοχής έκανε το 0-2 πριν συμπληρωθεί μια ώρα παιχνιδιού.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Σβαμπ έγινε αποδέκτης της μπάλας εντός περιοχής και με έξυπνο τακουνάκι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3.

Από πάσα του Αντελίνο Βιεϊρίνια και λάθος εκτίμηση του Σάμουελ, ο Νάρεϊ πέτυχε το τέταρτο γκολ για τους φιλοξενούμενους.

Το μόνο που κατάφεραν οι Κύπριοι, ήταν να μειώσουν στο τελικό 1-4 με κεφαλιά του Στεπίνσκι, λίγο πριν το φινάλε.

Κίτρινες: Νάσμπεργκ – Γιαμπλόνσκι.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι (60′ Ζ. Ζίβκοβιτς ), Σάστρε (66′ Σελιμάι), Ίνγκασον (46′ Κάργας), Νάσμπεργκ (46′ Κουλιεράκης), Ράφα Σοάρες (46′ Βιεϊρίνια), Ντόουγκλας (40′ Σβαμπ), Φιλίπε Σοάρες (46′ Ντάντας), Μουργκ (46′ Ελ Καντουρί), Ρικάρντο (46′ Νάρεϊ), Κωνσταντέλιας (46′ Κουαλιάτα), Ολιβέιρα (46′ Μπράντον)

Άρης Λεμεσού (Αλεκσέι Σπιλέφσκι): Σωφρονίου (46’ Σάμουελ), Μεντιούπ, Πηλέας, Στεπίνσκι, Ντελμίρο, Γκομίς, Γιαγκό, Μαγιαμπέλα (77’ Μονέ-Πακέ), Στρούσκι, Γιαμπλόνσκι, Ντζαβέ.