Παπαθεοδώρου: “Προετοιμαζόμαστε για την επόμενη πρόκληση”

‘Οσα δήλωσε ο προπονητής της ΑΕΚ μετά την νίκη της ομάδας του επί της  Άνβιλ

Μετά το τέλος του ματς όπου η ΑΕΚ νίκησε με 83-72 επί της Άνβιλ στο ΟΑΚΑ, ο Ηλίας Παπαθεοδώρου με δηλώσεις του στη συνέντευξη τύπου τόνισε πως η ομάδα του πήρε αυτό που άξιζε στη βαθμολογία, επισήμανε την άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά αναφέρθηκε και στην εξαιρετική εμφάνιση του Νίκου Ρογκαβόπουλου.

Τα λόγια του κόουτς της ΑΕΚ:

«Θέλω να συγχαρώ τους παίκτες μας, για τη νίκη αυτή. Είναι το τελευταίο παιχνίδι του ομίλου. Ξέραμε από την αρχή, πόσο δύσκολο ήταν να παίξεις σε αυτόν τον όμιλο. Όλοι είμαστε χαρούμενοι που πήραμε αυτό που αξίζαμε, τη 2η θέση. Για το παιχνίδι, δεν ήταν εύκολο να συγκεντρωθούμε 100%, γιατί ξέραμε ότι η Άνβιλ ερχόταν με απουσίες.

Προσπαθήσαμε να εξηγήσουμε πόσο σημαντικό ήταν να έχουμε συγκέντρωση. Ήμασταν όμως σοφτ στο ξεκίνημα και για αυτό η Άνβιλ είχε μικρό προβάδισμα. Αλλάξαμε τα πάντα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, παίξαμε καλύτερη άμυνα και κερδίσαμε. Είμαστε χαρούμενοι και τώρα προετοιμάζουμε την ομάδα για την επόμενη πρόκληση».

Για την εμφάνιση του Νίκου Ρογκαβόπουλου, ο Παπαθεοδώρου σχολίασε: «Μας βοήθησε πολύ, τον ευχαριστούμε και περιμένουμε να είναι και πάλι καλός».