Παράσχος:”Έπαιζε ο Αστέρας με τον Πασχαλάκη”

Ο προπονητής του Αστέρα Τρίπολης μετά την ήττα της ομάδας του από τον Π.Α.Ο.Κ. δήλωσε στην συνέντευξη τύπου πως η ομάδα του έκανε ένα μαγικό πρώτο ημίχρονο και βρέθηκε μπροστά σε έναν τρομερό Πασχαλάκη ενώ παράλληλα έστειλε ένα ενθαρρυντικό μήνυμα ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

“Πιστεύω ότι δικαιολογημένα είμαστε στεναχωρημένοι. Ηταν μαγική εικόνα το παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο έπαιζε ίσως ο Αστέρας με τον Πασχαλάκη. Δυστυχώς μέσα από τόσες τελικές δεν μπορέσαμε να πετύχουμε κάποιο γκολ που σίγουρα θα άλλαζε την ροή του παιχνιδιού. Θα αναγκαζόταν να πάρει ρίσκα ο ΠΑΟΚ και θα δυσκολευόταν πολύ να μας κερδίσει. Δυστυχώς, στο πρώτο φάουλ που έγινε στο δεύτερο ημίχρονο και στην μοναδική ίσως ευκαιρία δεχτήκαμε το γκολ και χάσαμε την συγκέντρωσή μας. Ήρθε όταν προσπαθούσαμε να κάνουμε την πρώτη αλλαγή μας, δεχτήκαμε και το δεύτερο γκολ και από κει και πέρα ήταν δύσκολο να αλλάξουμε το παιχνίδι. Εγώ, παρά την βαριά ήττα, γιατί όποιος δεν είδε το παιχνίδι θα μείνει στο 3-0, θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά γιατί προσπάθησαν για το καλύτερο απέναντι σ’ έναν πρωτοπόρο ΠΑΟΚ που στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσαμε να τον βάλουμε πίσω στο σκορ με διαφορά. Μακάρι τα παιδιά να συνεχίσουν σ’ αυτόν τον ρυθμό. Νομίζω ότι κάποια λάθη που κάνουμε μέσα στο παιχνίδι και χάνουμε την συγκέντρωσή μας θα μπορέσουμε να τα διορθώσουμε”.