ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία: Ισοπαλία στους Ζωσιμάδες

Πήρε τον βαθμό η Λαμία από τον ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες. Ανησυχία για Κόντε και Πριό

Η Λαμία πήρε σημαντική ισοπαλία (1-1) κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Super League.

Σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Εραμούσπε για τους Γιαννιώτες και ο Νούνιες για τους φιλοξενούμενους. Το ματς είχε αρκετές αλλαγές και δυνατές μονομαχίες, που σημαδεύτηκε από τους τραυματισμούς του Κόντε που φαίνεται να είναι σοβαρός και του Πριό που έυφγε για το νοσοκομείο.

Αναλυτικά ο αγώνας:

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 13ο λεπτό με μία κεφαλιά του Εραμούσπε από εκτέλεση κόρνερ προηγήθηκε στο σκορ (1-0).

Η Λαμία προσπάθησε να πάρει μέτρα στο γήπεδο, χωρίς όμως να μπορέσει να μιλήσει ουσιαστικά.

Στο 38ο λεπτό ο Ροσερό πλάσαρε από την περιοχή, αλλά κόπηκε η προσπάθεια του αυτή από τον Σιμόν.

Η πρώτη καλή προσπάθεια της Λαμίας ήρθε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με μία κεφαλιά του Κορνέζου που έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Κιάκο.

Η πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι ήρθε στο 52ο λεπτό, μια αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα εφόσον ο Πριόρ τραυματίστηκε στο κεφάλι.

Στο 59ο λεπτό μετά από απόφαση του VAR, η Λαμία ισοφάρισε με κεφαλιά του Νούνιες και έκανε το 1-1.

Στο 64’ ο Σαράνοφ νίκησε σε τετ α τετ τον Παμλίδη, ενώ επτά λεπτά μετά ο Φάνης Τζανδάρης, έπειτα από κακή εκτίμηση του Βασίλη Σούλη, σούταρε άουτ σε κενή εστία.

Τίποτα δεν άλλαξε ως το τέλος, παρά τη 12λεπτη καθυστέρηση, με τις δυο ομάδες να παίρνουν τον πρώτο φετινό τους βαθμό.

Κίτρινες: Μορέιρα, Καραχάλιος – Τσιλούλης, Νούνιες, Μπεχαράνο, Τσούκαλος.

ΠΑΣ Γιάννινα (Στάικος): Πρίο (52’ Σούλης), Σόρια, Εραμούσπε, Κιάκος, Παντελάκης, Μπιλμπάο (79’ Τζίμας), Καραχάλιος, Ριένστρα (70’ Λιάσος), Κόντε (70’ Λώλης), Ροσέρο, Παμλίδης (79’ Μορέιρα).

Λαμία (Φέστα): Σαράνοφ, Αντέτζο, Νούνιες (79’ Τσούκαλος), Μανούσος (68’ Γιακουμάκης), Ντε Βινσέντι (69’ Τζανδάρης), Σλίβκα, Σιμόν, Μπεχαράνο (87’ Μπάμπης), Γκοράνοβ, Τσιλούλης, Κορνέζος.