Πέδρο Μαρτίνς: “Στο μυαλό μας τίποτα δεν είναι τελειωμένο”

Στην απουσία του Μπα στάθηκε ο Πέδρο Μαρτίνς μετά την ήττα του Ολυμπιακού.

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε 1-3 από την Άρσεναλ, με τον Πέδρο Μαρτίνς να στέκεται στο γεγονός της απουσίας του Ουσεϊνού Μπα που τελικά δεν κατάφερε να αγωνιστεί, στο ότι ο διαιτητής ήταν σε μεγάλο βαθμό υπέρ της Άρσεναλ, ενώ εξέφρασε την πίστη του πως η ομάδα θα πάει στο Λονδίνο για να κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Πέδρο Μαρτίνς:

«Καταρχάς είχαμε την ελπίδα να ξεκινήσουμε με Μπα, το προσπαθήσαμε αλλά αποφασίσαμε ότι δεν ήταν σε κατάσταση να παίξει και έτσι άλλαξε η ισορροπία. Η ομάδα μπήκε δίχως αυτοπεποίθηση, φοβισμένη, κάναμε άσχημο ξεκίνημα στο πρώτο 20λεπτο. Πάντως είχαμε τις καλύτερες ευκαιρίες, παρότι ήταν λιγότερες

Μετά την ισοφάριση τα πήγαμε καλύτερα, είχαμε και δεύτερη ευκαιρία, θα μπορούσαμε να σκοράρουμε ξανά με τον Ελ Αραμπί. Δεν τα καταφέραμε και η Άρσεναλ μετά το 2-1 βγήκε μπροστά με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση. Είναι ένα σκορ που δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του ματς όμως έτσι έχουν τα πράγματα.

Πιστεύω πως ο διαιτητής επηρεαζόταν από τις αντιδράσεις των αντιπάλων μας, στην πλειοψηφία των αποφάσεων ήταν με την υποτιθέμενη μεγάλη ομάδα όμως δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Έπρεπε πάντως να έχει δώσει μεγαλύτερη σημασία στη φάση του 2-1.

Στο μυαλό μας τίποτα δεν είναι τελειωμένο κι ας είναι πολύ δύσκολα, θα πάμε στο Λονδίνο για να διεκδικήσουμε κάθε πιθανότητα που έχουμε, θα πάμε να κάνουμε ό,τι μπορούμε».