Πέρασε από το Τορίνο η Ίντερ

Η Τορίνο υποδέχθηκε την Ίντερ στο Ολυμπιακό Στάδιο της πόλης, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής στη Σέριε Α. Οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με τους τρεις βαθμούς, επικρατώντας με 0-3.

Η Τορίνο βρίσκεται στην 12η θέση με 14 βαθμούς, ενώ η Ίντερ παραμένει στην δεύτερη θέση και στο -1 από την πρωτοπόρο Γιουβέντους.

Πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες στο πρώτο μέρος. Η καταρρακτώδης βροχόπτωση σίγουρα δεν βοηθούσε τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, με τον αγωνιστικό χώρο σε πολλά σημεία να μαζεύει νερό και τη μπάλα να κολλάει συνεχώς.

Η Ίντερ, ωστόσο, κατάφερε και άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Λαουτάρο Μαρτίνεζ. Ο Αργεντινός επιθετικός έφυγε μόνος τους στην κόντρα επίθεση, βρέθηκε αντιμέτωπος με τον Σιρίγκου και τον νίκησε, για το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και δεύτερο τέρμα στο 32′, με τον Στέφαν Ντε Φράι. Ο Βεσίνο έκανε το γέμισμα, η άμυνα της Τορίνο ξέχασε τον Ντε Φράι που από κοντά κάνει το 0-2, που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Η βροχή και ο κακός αγωνιστικός χώρος δεν εμπόδισαν τον Λουκάκου σκόραρε για το 3-0 της Ίντερ στο 55ο λεπτό. Ο Βέλγος πάτησε περιοχή και με ένα δεξί συρτό σουτ, έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Σιρίγκου.

Άνετο πέρασμα της Ίντερ από το Τορίνο, με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να βγάλουν αντίδραση.

Τορίνο (Γουόλτερ Μαζάρι): Σιρίγκου, Μπρέμερ (56′ Όλα Έινα), Νκουλού, Ίτσο, Ανσάλντι, Μεϊτέ, Μπασέλι (71′ Μπερενγκουέρ), Λούκιτς, Ντε Σιλβέστρι, Μπελότι (14′ Ζάζα), Βέρντι.

Ίντερ (Αντόνιο Κόντε): Χαντάνοβιτς, Γοδίν, Ντε Φράι, Ντ’ Αμπρόσιο (83′ Ντιμάρκο), Βεσίνο, Μπρόζοβιτς, Μπαρέλα (45+3′ Βαλέρο), Μπιράγκι, Μαρτίνεζ (69′ Καντρέβα), Λουκάκου.