Πήρε τη νίκη κόντρα στην Ακτή Ελεφαντοστού το Μαρόκο

Το Μαρόκο επικράτησε με 1-0 κόντρα στην Ακτή Ελεφαντοστού, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων του Κόπα Άφρικα.

Οι τυπικά γηπεδούχοι με τη νίκη τους ανέβηκαν στην κορυφή του τέταρτου ομίλου με 6 βαθμούς, αφήνοντας πίσω τους την Ακτή Ελεφαντοστού με 3 βαθμούς.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Εν-Νεσίρι στο 23ο λεπτό, έπειτα από πάσα του Αμραμπάτ, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0.

Κίτρινες: Κουλιμπαλί, Ελ Αχμάντι

Μαρόκο: Μπόνο, Ντιράρ, Μπενάτια, Σαΐς, Χακίμι, Μπουσουφά (93’ Ντα Κόστα), Ελ Αχμάντι, Μπελχαντά, Ζιγέχ (75’ Μπουφάλ), Εν-Νεσίρι, Αμραμπάτ (82’ Μαζράουι)

Ακτή Ελεφαντοστού: Γκμποχουό, Οριέ (69’ Μπακαγιόκο), Τραορέ, Κανόν, Κουλιμπαλί, Ντι, Κεσιέ, Πεπέ, Σερί (63’ Μπόνι), Γκραντέλ (55’ Κορνέ), Κοτζιά