Πήρε την νίκη Κ17 του Παναιτωλικού, ήττα για την Κ15

Για το πρωτάθλημα υποδομών της Σούπερ Λιγκ, η ομάδα Κ17 του Παναιτωλικού επικράτησε 5-3 της αντίστοιχης του Άρη στη Θεσσαλονίκη .

Αντίθετα η Κ15 ηττήθηκε από τον Άρη στο πρώτο αγώνα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0, αλλά τα καναρίνια με τρία γκολ του Ντούλια πήρε το προβάδισμα, για να ισοφαρίσει στη συνέχεια ο Άρης σε 3-3. Με γκολ που σημείωσαν στο τέλος της αναμέτρησης ο Φραγκούλης και ο Θεοτοκάτος, η ομάδα μας έφτασε στην επικράτηση.

Αγωνίστηκαν οι: Κοντογιάννης, Νταλιάνης (84’ Ντζάλας), Παπαχρήστος (57’ Λάκκας), Λαζαρίδης, Δήμος, Σκιαδάς, Μπελεβώνης, Θεοτοκάτος, Καρατσόλης (70’ Κρανιώτης), Ντούλιας (90’ Χρήστου), Φραγκούλης.

Η ομάδα Κ15 γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον Άρη στον πρώτο αγώνα που έδωσε στο φετινό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Χρήστου Ζαπάντη δέχτηκε ένα γκολ στο α’ ημίχρονο και ένα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αγωνίστηκαν οι: Πουλιάνας, Γκρέστας (75’ Καλογερόπουλος), Κουνάβας, Τσαμπάς, Ζαβέρδας, Ρουπάκης (45’ Αυγέρης), Ζέκα, Πάτρας (70’ Μπαρπαγιάννης), Ταράσης (60’ Μπαγιάτης), Παπαδόπουλος, Νικολάου.