Πλούσιο ποδοσφαιρικό θέαμα στο Λεβερκούζεν

Ισόπαλες με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν οι Μπάγερ και Βέρντερ Βρέμης στην Μπέη Αρένα του Λεβερκούζεν.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ χάρη σε αυτογκόλ του ο Τούρκου κεντρικού αμυντικού Ομέρ Τοπράκ μόλις στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι “πράσινοι” πέτυχαν την ολική ανατροπή του σκορ μέσα σε εννέα λεπτά(40′, 48′) με τους Ρασίκα και Κλάασεν να χρίζονται σκόρερ.

Η ισοφάριση ήρθε δέκα λεπτά αργότερα(58′) δια ποδός του συνήθης ύποπτου των “ασπιρίνων” Λούκας Αλάριο.

Αν και εμφανώς καλύτεροι οι παίκτες της Μπάγερ δεν κατάφεραν κι αυτοί με τη σειρά τους να πετύχουν την ανατροπή του σκορ, με το 2-2 να μένει έτσι μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Πλέον η Λεβερκούζεν βρίσκεται στην 8η θέση με 15 βαθμούς και η Βέρντερ στην 12η με 10.