Ποδόσφαιρο γυναικών: Έκανε το 2/2 ο Παναθηναϊκός

Νικηφόρο πέρασμα από τα Μελίσσια για την γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού.

Ο Παναθηναϊκός νίκησε εκτός έδρας για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής γυναικών με σκορ 2-0 τα Μελίσσια και διπλασίασε τις νίκες του στο πρωτάθλημα.

Σκόρερ για τις “πράσινες” ήταν η Λαζανά και η Λόγου.

ι «πράσινες» δεν είχαν την εντυπωσιακή εμφάνιση της πρεμιέρας με τον Αιολικό ωστόσο είχαν την ουσία και τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού από την αρχή ως το τέλος.

Ο ΠΑΟ πήρε κεφάλι στο σκορ στο 24΄ χάρη σε τέρμα που σημείωσε η Λαζανά με σουτ έξω από την περιοχή ενώ στο 37΄ τραυματίστηκε και αποχώρησε η Δέλιου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός σφράγισε το τρίποντο χάρη σε τέρμα που πέτυχε η Λόγου στο 65΄ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.

Διαιτητής είναι ο Παπαδόπουλος του συνδέσμου Αθηνών με βοηθούς τους Αναστασόπουλο και Μικελόπουλο.

Η ενδεκάδα της γυναικείας ομαδας ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού: Θεοδωρακοπούλου, Γρηγοροπούλου, Βιτούλα, Καμαριανου (60΄ Λόγου), Ντζάνη (80΄ Μανέτα), Νταρζάνου, Αναστασίου (60΄ Χριστοφορίδη), Σουλάκου, Λαζανά, Δημητρίου, Δέλιου