Ποδόσφαιρο Γυναικών: Νίκη της Εθνικής Προ-Κορασίδων επί της Αλβανίας στο UEFA Development Tournament

Νίκη της Εθνικής Ελλάδας Προ-Κορασίδων επί της Αλβανίας για το UEFA Development Tournament.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με τη γηπεδούχο Αλβανία, η Εθνική Ελλάδας Προ-Κορασίδων αντέδρασε και με δύο γκολ της Πράπα και ένα της Τσέλα νίκησε 3-1 τους διοργανωτές του αναπτυξιακού τουρνουά WU15 της UEFA. Οι νεαρές διεθνείς πανηγύρισαν με ένταση αυτή τη νίκη.

Ελλάδα (Γιώργος Παπακώστας): Τενεκετζή, Συρμή, Πετρίδου, Παπαθανάκου, Αγγελίδου, Λούλου, Τσέλα, Κωνσταντάκη, Πράπα, Μαλαμούση, Κουτσούρη.
Αγωνίστηκαν ακόμη: Κωνσταντινίδου (τ), Αγγέλη, Τσαπάρα, Βασιλείου.

Τον αγώνα τίμησε με την παρουσία της η πρόξενος της Ελλάδας στα Τίρανα, Ευγενία Μπλέτα, συνοδευόμενη από τον σύζυγό της και Γραμματέα της Ελληνικής Πρεσβείας στα Τίρανα, Παναγιώτη Αναγνωστόπουλο. Η αρχηγός Αποστολής Αριστέα Ρόμπολα προσέφερε συμβολικό δώρο στην πρόξενο η οποία χαιρέτησε τις διεθνείς παίκτριες.