Πορτογαλία: Ολοκλήρωσε την προετοιμασία με 4άρα

Με δύο τέρματα στο τέλος κάθε ημιχρόνου η Πορτογαλία συνέτριψε το Ισραήλ και δείχνει έτοιμη για το Euro.

Η Πορτογαλία πέρασε ένα εύκολο βράδυ κόντρα στο Ισραήλ, καθώς νίκησε με 4-0 και φαίνεται πως είναι ετοιμοπόλεμη για την πρεμιέρα του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Οι Ίβηρες ήταν ανώτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και θα μπορούσαν να πετύχουν ακόμα περισσότερα τέρματα. Ο Μπρούνο Φερνάντες έδωσε κεφάλι στο σκορ στο 42ο λεπτό στην Πορτογαλία με συρτό σουτ, μετά την τελική πάσα του Κανσέλο.

Δύο λεπτά αργότερα ο άσος της Γιουνάιτεντ από εκτελεστής έγινε δημιουργός και έκανε την ασίστ για το τέρμα του Κριστιάνο Ρονάλντο με ωραίο πλασέ. Ο Κανσέλο στο 86′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ το τελικό 4-0 έγραψε εκ νέου ο Μπρούνο Φερνάντες στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, με κεραυνό έξω από την περιοχή που κατέληξε στο παραθυράκι της εστίας του Ισραήλ.

Oι Πορτογάλοι θα αντιμετωπίσουν στο Euro τη Γερμανία, τη Γαλλία και την Ουγγαρία.