Premier League: 2Χ2 η Λίβερπουλ

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες πανηγύρισε η Λίβερπουλ, νικώντας τη Μπέρνλι στο Άνφιλντ

Η Λίβερπουλ επικράτησε της Μπέρνλι με 2-0 στο «Άνφιλντ», στην αναμέτρηση που «άνοιξε την αυλαία» της 2ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι “κόκκινοι” σκαρφάλωσαν προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Ντιόγκο Ζότα άνοιξε στο 18΄ το… δρόμο για την επικράτηση των «κόκκινων», καθώς έγινε αποδέκτης της μπάλας από τη σέντρα του Κώστα Τσιμίκα και με κεφαλιά «έγραψε» το 1-0. Οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μανέ στο 69ο λεπτό.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Τσιμίκας συμπεριλήφθηκε στο αρχικό σχήμα της Λίβερπουλ και αντικαταστάθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+2΄) από τον Τζο Γκόμεζ.