Premier League: 3Χ3 για τη Γουέστ Χαμ, 2-1 τη Λούτον

Τρίτη νίκη για τη Γουέστ Χαμ, εύκολη νίκη επί της Λούτον.

Για την 4η αγωνιστική της Premier League η Γουέστ Χαμ επικράτησε με 1-2 της Λούτον στο «Kenilworth Road» και παρέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα έχοντας απολογισμό 3 νίκες και 1 ισοπαλία.

Τα «σφυριά» ήταν σαφώς καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο, ήλεγχαν τον ρυθμό του αγώνα και είχαν περισσότερες ευκαιρίες για γκολ.

Στο 37’ ο Πακετά έβγαλε υπέροχη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι για τον Μπόουεν, με τον δεύτερο να κάνει την κεφαλιά και «ξεχασμένος» από την αντίπαλη άμυνα να κάνει το 0-1.

Η επανάληψη ξεκίνησε με τους παίκτες της Γουέστ Χαμ να βρίσκουν δίχτυα με τον Έμερσον αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Το 0-2 ήρθε έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Γουόρντ-Πράους και εύκολη κεφαλιά του Ζουμά.

Η Λούτον κατάφερε να μειώσει στο 90+2′ μετά από ωραία συνεργασία των Νακάμπα και Μόρις, ο Άγγλος γύρισε στον Άντερσεν που έγραψε το τελικό 1-2.

Τα «σφυριά» που υπενθυμίζεται πως έχουν κληρωθεί με τον Ολυμπιακό για τον 1ο όμιλο Europa League.

Λούτον-Γουέστ Χαμ 1-2 (90΄+2 Άντερσεν – 37΄ Μπόουεν, 85΄ Ζούμα)