Premier League: Άνετα η Τσέλσι επί της Γουέστ Χαμ

Άνετο πέρασμα της Τσέλσι από την έδρα της Γουέστ Χαμ

Εντυπωσιακό «διπλό» επί της Γουέστ Χαμ πέτυχε η Τσέλσι, νικώντας με 0-3 στο Λονδίνο, στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 5ης αγωνιστικής στην Premier League.

Με δύο γρήγορα γκολ του Νίκολας Τζάκσον (4΄ και 18΄) και ένα του Κόουλ Πάλμερ στο ξεκίνημα του β΄ μέρους (47΄), οι «μπλε» επιβλήθηκαν εύκολα και ανέβηκαν προσωρινά στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ο Ντίνος Μαυροπάνος αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο για τους γηπεδούχους, που γνώρισαν την τρίτη ήττα τους και παραμένουν στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Γουέστ Χαμ-Τσέλσι 0-3 (4΄, 18΄ Τζάκσον, 47΄ Πάλμερ)

Άστον Βίλα-Γουλβς 17:00

Φούλαμ-Νιούκαστλ 17:00

Λέστερ-Έβερτον 17:00

Λίβερπουλ-Μπόρνμουθ 17:00

Σαουθάμπτον-Ίπσουιτς 17:00

Τότεναμ-Μπρέντφορντ 17:00

Κρίσταλ Πάλας-Μάντσεστερ Γ. 19:30