Premier League: Ανέβηκε έκτη η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, διέλυσε την Τσέλσι η Γουλβς

Συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, διασυρμός για την Τσέλσι.

Για την 23η αγωνιστική της Premier League, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε εύκολα τη Γουέστ Χαμ, ενώ η Γουλβς “σόκαρε” την Τσέλσι που συνεχίζει να “παραπαίει”.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση και επικράτησε της Γουέστ Χαμ με 3-0 και με την πρώτη της νίκη στο “Ολντ Τράφορντ” για το 2024 ανέβηκε στην εξάδα. Οι “κόκκινοι διάβολοι” πήραν το προβάδισμα στο 23′ με τον Χόιλουντ, παρότι τα “σφυριά” είχαν τις περισσότερες ευκαιρίες. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Γκραρνάτσο με δύο προσωπικά του γκολ “κλείδωσε” τη νίκη για την ομάδα του.

Η Γουλβς διέσυρε με 4-2 την Τσέλσι στο “Στάμφορντ Μπριντζ” και προσπέρασε τους “μπλε” στη βαθμολογία. Ο Κόουλ Πάλμερ άνοιξε το σκορ για τους Λονδρέζους, όμως στη συνέχεια ο Ματέους Κούνια ανέλαβε δράση. Ο Βραζιλιάνος με τρία τέρματα αλλά και το αυτογκόλ του Ντισασί έδωσε “αέρα” τριών γκολ για τους “λύκους”. Η Τσέλσι είχε κάποιες καλές στιγμές, βέβαια το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Τιάγκο Σίλβα.

Τέλος, Μπόρνμουθ και Νότιγχαμ Φόρεστ έμειναν ισόπαλες (1-1). Ο Τζάστιν Κλάιφερτ σκόραρε στο 5ο λεπτό και ο Κάλουμ Χάντσον-Οντόι ισοφάρισε στο 45′.