Premier League: Μπλόκαρε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η Κρίσταλ Πάλας

Τέλος στο νικηφόρο σερί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έβαλε η Κρίσταλ Πάλας

Η Κριστάλ Πάλας πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας εντός έδρας με 1-1 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι γηπεδούχοι δεν επέτρεψαν στους «κόκκινους διαβόλους» να βρεθούν μόνοι στην 2η θέση, καθώς πλέον ισοβαθμούν με τη «συμπολίτισσα» Σίτι, η οποία έχει ένα ματς λιγότερο.

Ούτε στην τρίτη της επίσκεψη στο «Σέλχαρστ Παρκ» (δύο ισοπαλίες, μία ήττα) τα τελευταία χρόνια κατάφερε η Γιουνάιτεντ να φύγει με το «τρίποντο». Μετά από 9 συνεχόμενες νίκες σε όλες τις διοργανώσεις, δεν κατάφερε να συνεχίσει το νικηφόρο σερί της και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Μπρούνο Φερνάντες άνοιξε το σκορ στο 43ο λεπτό με ωραίο πλασέ, έπειτα από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, αλλά η Πάλας με το τέρμα του Ολίσε με εκτέλεση φάουλ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.