Premier League: “Μπλόκο” της Τσέλσι στη Μάντσεστερ Σίτι, “χαμόγελα” για Λίβερπουλ και Άρσεναλ

“Γκέλα” για τη Μάντσεστερ Σίτι, ισοπαλία με την Τσέλσι.

Για την 25η αγωνιστική της Premier League, Τσέλσι και Μάντσεστερ Σίτι έμειναν ισόπαλες με σκορ 1-1, με τους “πολίτες” να δέχεται “πλήγμα” στη μάχη του τίτλου για το πρωτάθλημα.

Οι “πολίτες” είχαν το έλεγχο του αγώνα για μεγάλο χρονικό διάστημα αλλά δεν κατάφερε να περιορίσει τους “μπλε”. Στο 42ο λεπτό, ο Ραχίμ Στέρλινγκ άνοιξε το σκορ, βγαίνοντας στην αντεπίθεση και βρίσκοντας δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι πίεζαν ακόμη περισσότερο την Τσέλσι προκειμένου να βρει το τέρμα της ισοφάρισης και το κατάφερε στο 83′ με τον Ρόδρι.

Αυτή η ισοπαλία άφησε την Μάντσεστερ Σίτι πίσω από τις Λίβερπουλ και Άρσεναλ που έχουν βέβαια παιχνίδι περισσότερο.