Premier League: Buzzer beater του Ράσφορντ και νίκη η Γιουνάιτεντ

Με το γκολ του Ράσφορντ στο 93′, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε τη Γουέστ Χαμ.

Για την 22η αγωνιστική της Premier League, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 1-0 τη Γουέστ Χαμ, με τον Ράσφορντ στο 93′ να της δίνει το τρίποντο.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με δράστη τον Ράσφορντ στο 94′ επιβλήθηκε με 1-0 της Γουέστ Χαμ στο Ολντ Τράφορντ, περνώντας προσωρινά στην τέταρτη θέση που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Γουλβς νίκησε με 1-2 τη Μπρέντφορντ, με σκόρερ τους Μουτίνιο στο 49′ και Νέβες στο 78′, ενώ η ομάδα του Λονδίνου είχε μειώσει προσωρινά με τον Τόνεϊ στο 71ο λεπτό.

Στο Έλαντ Ρόουντ, η Νιούκαστλ έφυγε με το διπλό κόντρα στη Λιντς με 0-1 με τον Τζο Σέλβεϊ να απομακρύνει τους φιλοξενούμενους από την τελευταία θέση.

Με τέρμα του Μπουεντία στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, η Άστον Βίλα απέδρασε από το Γκούντισον Παρκ με 0-1 και ανέβηκε στην δέκατη θέση του βαθμολογικού πίνακα.