Premier League: Διπλό για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μετά από “τρελό” ματς

Απίστευτο παιχνίδι ανάμεσα σε Γουλβς και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, “τρίποντο” για την ομάδα του Τεν Χαγκ με ήρωα Μεϊνού.

Για την 22η αγωνιστική της Premier League, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε τεράστια νίκη επί της Γουλβς στο “Μολινό” και ανέβηκε στην 7η θέση.

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που είχε δύο γκολ στις καθυστερήσεις, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να πάρει το διπλό απέναντι στην Γουλβς με 3-4. Οι “κόκκινοι διάβολοι” προηγήθηκαν νωρίς, μόλις στο 5ο λεπτό με τον Ράσφορντ να βρίσκει δίχτυα, ενώ ο Χόιλουντ στο 22′ από κοντά έκανε το 0-2. Η ομάδα του Τεν Χαγκ ήταν κυρίαρχη μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους, έχοντας μάλιστα πολλές ευκαιρίες να διευρύνουν το προβάδισμά τους. Οι “λύκοι” αντέδρασαν και σκόραραν στο 70ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σαράμπια και μείωσαν με τον Κίλμαν να νικάει από κοντινή απόσταση τον Ονάνα. Στο 90+5′ ο Νέτο ισοφάρισε με εκπληκτικό τελείωμα αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Μεϊνού “έσωσε” τη Γιουνάιτεντ.

Νωρίτερα, Γουέστ Χαμ και Μπόρνμουθ έμειναν ισόπαλες με 1-1, με τα γκολ των Σολάνκε και Τζέιμς-Γουόρντ Πράους να καθορίζουν την αναμέτρηση.