Premier League: Διπλό της Νιούκαστλ επί της Νότιγχαμ

Με το διπλό από την έδρα της Νότιγχαμ Φόρεστ έφυγε η Νιούκαστλ που τη φέρνει κοντά στην έξοδο στο Champions League.

Η Νιούκαστλ ήταν η νικήτρια του αγώνα που άνοιξε την «αυλαία» της 28ης αγωνιστικής της Premier League, καθώς επικράτησε με 1-2 της Νότιγχαμ Φόρεστ στο «Σίτι Γκράουντ».

Ο διεθνής με την Εθνική Σουηδίας, Αλεξάντερ Ισακ, με δύο γκολ στις καθυστερήσεις των δύο ημιχρόνων, έβαλε την «υπογραφή» του στο ματς κι έφερε τους «ανθρακωρύχους» ακόμη πιο κοντά στο στόχο τους, που δεν είναι άλλος από την έξοδο στο Champions League της επόμενης περιόδου.

Η Φόρεστ παρέμεινε στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας και συνεχίζει τον αγώνα της για την παραμονή, γνωρίζοντας απόψε την πρώτη εντός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα μετά από 9 αγώνες (είχε 4-5-0).