Premier League: Εύκολο πέρασμα από το Λονδίνο για τους Πολίτες

Με τέσσερα γκολ φιλοδώρησε τη Φούλαμ η Μάντσεστερ Σίτι.

Για την 37η αγωνιστική της Premier league, η Μάντσεστερ Σίτι είχε εύκολο πέρασμα από το Λονδίνο, καθώς επικράτησε με 0-4 της Φούλαμ στο Craven Cottage.

Οι Πολίτες μετά τη νίκη τους αυτή, έφτασαν τους 85 βαθμούς και βρίσκονται στο +2 από τη δεύτερη Άρσεναλ. Η Φούλαμ με τη σειρά της παρέμεινε 43 βαθμούς και στην 13η θέση.

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής του παιχνιδιού ήταν ο Γκβάρντιολ, ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα, καθώς άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό και έκανε το 0-3 στο 71ο.

Ο Φοντέν στο 59′ είχε διπλασιάσει το προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Άλβαρες στο 97′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό σκορ που φέρνει στην κορυφή τη Σίτι, μία στροφή πριν το τέλος και δύο παιχνίδια για τους δύο διεκδικητές.

Φούλαμ-Μάντσεστερ Σίτι 0-4 (59′ Φόντεν, 13′, 71′ Γκβάρντιολ, 90’+ πεν. Αλβαρες)