Premier League: Επιστροφή στις νίκες για Άστον Βίλα

Με νίκες προχώρησαν Άστον Βίλα και Μάντσεστερ Σίτι.

Για την 20η αγωνιστική της Premier league, η Άστον Βίλα επικράτησε με 3-2 της Μπέρνλι, με 2-0 η Μάντσεστερ Σίτι την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ενώ μεγάλη νίκη με 3-0 πέτυχε η Γούλβς κόντρα στην Έβερτον.

Οι “χωριάτες” πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Μπέιλι στο 28′. Η Μπέρνλι ισοφάρισε με τον Αμντούνι στο 30′, αλλά η Βίλα κατάφερε και πήρε εκ νέου το προβάδισμα πριν την λήξη του ημιχρόνου στο 42′ με τον Ντιαμπί. Οι νεοφώτιστοι ισοφάρισαν με τον Φόρστερ στο 71′ αλλά ο Ντάγκλας Λουίς στο 89ο λεπτό έδωσε το τρίποντο στην Βίλα.

Στο Έτιχαντ, η Σίτι με το γκολ Ρόδρι στο 14′ και του Άλβαρεζ στο 61′ πήρε την νίκη απέναντι στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Γούλβς επικράτησε με 3-0 της Έβερτον και η Κρίσταλ Πάλας με 3-1 της Μπρέντφορντ.