Premier League: Γκέλα κόντρα στη Νότιγχαμ η Σίτι

Έχασε βαθμούς η Μάντσεστερ Σίτι με τη Νότιγχαμ στο Σίτι Γκράουντ

Για την 24η αγωνιστική της Premier League, η Μάντσεστερ Σίτι έμεινε ισόπαλη στο Νότιγχαμ με 1-1 με αντίπαλο τη Φόρεστ και η Τσέλσι ηττήθηκε από τη Σαουθάμπτον με 0-1.

Στο Σίτi Γκράουντ του Νότιγχαμ, η τοπική Φόρεστ έμεινε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι που πέταξε στα σκουπίδια την νίκη τους κόντρα στην Άρσεναλ την Τετάρτη. Οι Πολίτες πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Μπερνάρντο Σίλβα στο 41′, έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με πρωταγωνιστή τον Χάαλαντ και έδωσαν την ευκαιρία στην Νότιγχαμ με το τέρμα του Γούντ στο 84ο λεπτό να κλέψει τον βαθμό.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Έβερτον με το γκολ του Κόλεμαν στο 64′ νίκησε με 1-0 την Λιντς, ενώ η Φούλαμ με το γκολ του Σάλομον στο 88′ απέδρασε με το διπλό από το Άμεξ Στέιντιουμ.

Ήττα σοκ υπέστη η Τσέλσι με 0-1 από την τελευταία Σαουθάμπτον, με το ίδιο σκορ νίκησε η Μπόρνμουθ μέσα στο Μολινό τη Γουλβς, ενώ ισόπαλο με 1-1 έληξε το Μπρέντφορντ – Κρίσταλ Πάλας.

Άστον Βίλα-Άρσεναλ 2-4 (5′ Γουότκινς, 31′ Κουτίνιο-16′ Σάκα, 61′ Ζιντσένκο, 90’+3 αυτ. Μαρτίνες, 90’+8 Μαρτινέλι)

Μπρέντφορντ-Κρίσταλ Πάλας 1-1 (90’+ Γιάνελτ-69′ Εζε)

Μπράιτον-Φούλαμ 0-1 (88′ Σόλομον)

Τσέλσι-Σαουθάμπτον 0-1 (45′ Γουόρντ-Πράους)

Έβερτον-Λιντς 1-0 (64′ Κόλμαν)

Νότιγχαμ Φόρεστ-Μάντσεστερ Σίτι 1-1 (84′ Γουντ-41′ Σίλβα)

Γουλβς-Μπόρνμουθ 0-1 (49′ Ταβερνιέ)