Premier League: Ήρωας ξανά ο Μακ Τόμινεϊ, σπουδαίο διπλό της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο “Βίλα Παρκ”

Τεράστια εκτός έδρας νίκη για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Premier League, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε 1-2 της Άστον Βίλα στο “Βίλα Παρκ” και μείωσε τη διαφορά από τους 5ους “χωριάτες” στους 5 βαθμούς.

Η Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, όταν ο Μπρούνο Φερνάντες εκτέλεσε κόρνερ και ο Μαγκουάιρ με κεφαλιά έκανε το 0-1. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 67′ από την εύστοχη κοντινή προσπάθεια του Ντάγκλας Λουίς.

Η ομάδα του Τεν Χαγκ παρόλο που είχε ευκαιρίες δεν μπορούσε να βρει το γκολ που θα της χάριζε τη νίκη, μέχρι το 86ο λεπτό που ο Μακ Τόμινεϊ με κεφαλιά έγραψε το 1-2.

Μάντσεστερ Σίτι-Έβερτον 2-0 (71′, 84′ Χάαλαντ)

Φούλαμ-Μπόρνμουθ 3-1 (5′ Ντεκόρδοβα, 36′, 52′ Μουνίθ-50′ Σένεσι)

Λίβερπουλ-Μπέρνλι 3-1 (31′ Ζότα, 52′ Ντίας, 79′ Νούνιες-45′ Ο’Σι)

Λούτον-Σέφιλντ Γιουν. 1-3 (52′ πεν. Μόρις-30′ Αρτσερ, 36′ πεν. ΜακΑτί, 72′ Σόουζα)

Τότεναμ-Μπράιτον 2-1 (61′ Σαρ, 90’+ Τζόνσον-17′ πεν. Γκρος)

Γουλβς-Μπρέντφορντ 0-2 (35′ Νόργκαρντ, 77′ Τόνεϊ)

Νότιγχαμ Φόρεστ-Νιούκαστλ 2-3 (26΄ Ελάνγκα, 45΄+6 Χάντσον-Οντόι – 10΄,66΄ Μπρούνο Γκιμαράες, 43΄ Σαρ)

Γουέστ Χαμ-Άρσεναλ 0-6 (32′ Σαλιμπά, 41′ πεν., 63′ Σάκα, 44′ Γκάμπριελ, 45’+ Τροσάρ, 65′ Ράις)

Άστον Βίλα-Μάντσεστερ Γ. 1-2 (67′ Λουίζ-17′ Χόιλουντ, 86′ ΜακΤόμινεϊ)