Premier League: Ισοπαλία για Λιντς και Λέστερ

Ισόπαλες Λιντς και Λέστερ στο ντέρμπι της “ουράς”, νίκες για Γουλβς, Άστον Βίλα.

Η Γουλβς νίκησε με 2-0 την Κρίταλ Πάλας και με 37 βαθμούς έφτασε τη 13η θέση. Ο Άντερσεν στο 3ο λεπτό πέτυχε αυτογκόλ και άνοιξε το σκορ για τους «λύκους», ενώ στο 90’+4’ ο Ρούμπεν Νέβες έκανε με πέναλτι το τελικό 2-0.

Η Άστον Βίλα νίκησε 1-0 τη Φούλαμ, έφτασε τους 54 βαθμούς και κυνηγά την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ. Το γκολ που έκρινε τη συνάντηση, πέτυχε ο Μινγκς στο 21’

Λιντς και Λέστερ έμειναν στο 1-1, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού έχοντας 30 και 29 βαθμούς αντίστοιχα. Ο Σινιστέρα στο 20’ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τον Βάρντι να ισοφαρίζει στο 80’ για τις «αλεπούδες».