Premier League: Ισοπαλία στο Ολντ Τράφορντ

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να βρίσκει πάλι δίχτυα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας από την Τσέλσι.

Για την 35η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμεινε ισόπαλη 1-1 κόντρα στην Τσέλσι με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να σκοράρει για 8ο παιχνίδι στις 9 τελευταίες αγωνιστικές.

Με την ολοκλήρωση του παιχνιδιού, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έφτασε σε ένα αρνητικό “επίτευγμα” καθώς τη φετινή σεζόν με ότι και να γίνει στα εναπομείναντα παιχνίδια, οι κόκκινοι διάβολοι θα έχουν μαζέψει τους λιγότερους βαθμούς στην ιστορία τους από την έναρξη της Πρέμιερ λιγκ.

Στην αναμέτρηση, η Τσέλσι είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, έχασε ευκαιρίες χωρίς ωστόσο να μπορεί να πάρει την νίκη. Οι Λονδρέζοι πήραν κεφάλι στο σκορ με το υπέροχο διαγώνιο σουτ του Αλόνσο στο 60ο λεπτό. Δύο λεπτά αργότερα, σε μια από τις λιγοστές ευκαιρίες της Γιουνάιτεντ στο ματς, η γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια. Ο Μάτιτς κέρδισε την μπάλα από τον Κάντε, έσκαψε την μπάλα για τον Κριστιάνο Ρονάλντο που με δυνατό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Μεντί. Στην συνέχεια, η Τσέλσι συνέχισε να είναι κυρίαρχη στο ματς και στο 80ο λεπτό είχε δοκάρι μετά το τακουνάκι του Μάουντ και το σουτ του Τζέιμς που προσέκρουσε στο δοκάρι και έφυγε άουτ.

Σκόρερ: 62′ Ρονάλντο – 60′ Αλόνσο

Κάρτες: 87′ Ρούντιγκερ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Λίντελοφ, Βαράν, Ντιαλότ, Τέλες, Ράσφορντ (79′ Μάτα), Φερνάντες, Μάτιτς (79′ Τζόουνς), Ελάνγκα (90+1′ Γκαρνάτσο), ΜάκΤομινεϊ και Ρονάλντο

Τσέλσι: Μεντί, Ρίντιγκερ, Σίλβα, Τζέιμς, Αλόνσο, Ζορζίνιο, Καντέ (82′ Λόφτους Τσικ), Αθπιλικουέτα, Βέρνερ (70′ Πούλισιτς), Μάουντ και Χάβερτς (71′ Λουκάκου)